Informacja o konkursie na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w Jagiellońskim Centrum Rozwoju Leków (JCET)

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w Jagiellońskim Centrum Rozwoju Leków (JCET) w zakresie badań doświadczalnych nad rolą wysiłku fizycznego

w regulacji śródbłonka naczyń 2021-200.

Do konkursu mogą  przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

Wymagania:

  • co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny w zakresie nauk chemicznych, farmaceutycznych, biochemii, biotechnologii lub pokrewnych,
  • predyspozycje do pracy badawczej,
  • indywidualny dorobek naukowy, zwłaszcza liczba prac oryginalnych z pierwszym autorstwem wraz z rangą czasopisma, w którym zostały opublikowane,
  • brak zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w podmiocie, w którym będzie realizowany projekt badawczy w ciągu ostatnich dwóch lat przed podjęciem zatrudnienia,
  • kandydat powinien wykazać się wiedzą dotycząca fizjologii, biochemii wysiłku fizycznego oraz znajomością technik biologii molekularnej, oraz technik analitycznych w szczególności z zakresu analizy masowej (LC-MS, MALDI) i HPLC oraz wiedzą w zakresie badania biomarkerów,
  • preferowane doświadczenie w badaniach eksperymentalnych w zakresie wysiłku fizycznego u myszy lub szczurów

Zakres obowiązków:

  • planowanie oraz wykonywanie eksperymentów, których celem będzie rozwój   interdyscyplinarnych badań z wykorzystaniem modeli zwierzęcych nad wpływem wysiłku fizycznego na czynność śródbłonka, czynność układu krążenia, układu nerwowego,
  • złożenie grantu NCN dotyczącego zakresu w/w badań i zdobycie finansowania na prowadzone badania wykraczające poza przyznane środki rozruchowe,
  • budowanie współpracy zespołów WNZ i JCET wokół ww. zagadnień i rozwijanie ciekawych i dobrze publikowanych badań.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w interdyscyplinarnym laboratorium JCET – pozawydziałowej jednostce  Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • dostęp do nowoczesnej aparatury badawczej (patrz www.jcet.eu),
  • przyjazne, inspirujące, interdyscyplinarne środowisko naukowe,
  • możliwość rozwoju naukowego w dynamicznie rozwijającym się zespole,
  • konkurencyjne wynagrodzenie zgodne z zasadami POB qLIFE,
  • otwarcie nowej grupy badawczej w kierunku rozwijanym przez kandydata.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.

Stanowisko: Asystent
Jednostka: Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET)
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Stefan Chłopicki, Dyrektor JCET
Data wytworzenia: 24.08.2021
Plik do pobrania
Wynik konkursu
Data publikacji: 24.08.2021
Osoba publikująca: Dariusz Mączka
Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2021