Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs na stanowisko pracownika inżynieryjno-technicznego w Instytucie Nauk o Środowisku na Wydziale Biologii

Uniwersytet Jagielloński ogłasza konkurs na stanowisko pracownika naukowo-technicznego w ramach działania Strategiczna Infrastruktura #1 w związku z realizacją działań programu IDUJ w Instytucie Nauk o Środowisku na Wydziale Biologii

 

Wymagane kwalifikacje:

  • Wykształcenie wyższe – kierunek chemia i pokrewne, fizyka i pokrewne, biotechnologia. Mile widziane magisterium związane z analizą instrumentalną, a szczególnie doświadczenie
  • w dziedzinie analizy chemicznej.
  • Zaliczony na studiach kurs chemii organicznej, chemii fizycznej i analizy instrumentalnej.
  • Podstawowa znajomość zagadnień chromatografii gazowej i cieczowej, analizy elementarnej, kolorymetrii, spektrometrii mas, atomowej spektroskopii absorpcyjnej oraz analitycznych metod elektrochemicznych.
  • Podstawowa wiedza dotycząca technik przygotowania prób do analizy chemicznej (ekstrakcja, rozdzielanie, wzbogacanie, oczyszczanie, homogenizacja, liofilizacja itp.)

 

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na przegląd literatury naukowej. Mile widziana dobra znajomość języka w mowie i piśmie.
  • Umiejętność pracy w środowiskach Windows XP i 10 z użyciem programów MS Excel i MS Word. Mile widziane zdolności do radzenia sobie z problemami komputerowymi.
  • Zdolność zdrowotna do transportu, montażu i demontażu butli gazowych.
  • Bardzo mile widziane umiejętności radzenia sobie z drobnymi problemami technicznymi, zarówno mechanicznymi, jak i elektrycznymi (elektronicznymi).

 

Zakres obowiązków /Opis zadań:

Praca laboratoryjna, głównie w zakresie analityki instrumentalnej, polegająca na obsłudze pełnych metod analitycznych, obejmujących przygotowanie stanowisk, przygotowanie prób, oznaczanie, opracowanie wyników, czyszczenie i przygotowanie aparatury oraz przyborów analitycznych.

Udział w zamawianiu materiałów, przyborów i aparatury, opracowaniach nowych metod analitycznych, studiach literaturowych w zakresie przygotowania prób, analizy elementarnej, chromatografii cieczowej i gazowej w połączeniu ze spektrometrią mas oraz wstrzykowej analizy przepływowej (FIA-UV).

Dbanie o porządek i stan bezpieczeństwa w laboratorium, obsługa magazynowania odpadów chemicznych, wytworzonych z użytkowanych w laboratorium odczynników i przekazywania ich do magazynu zbiorczego oraz kontrola zapotrzebowania na odczynniki niezbędne do prowadzenia bieżących prac.

 

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.

Stanowisko: pracownik inżynieryjno-techniczny
Jednostka: Wydział Biologii
Termin składania dokumentów: 20.02.2024
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Dziekan Wydziału Biologii dr hab. Joanna Zalewska-Gałosz, prof. UJ
Data wytworzenia: 08.02.2024
Plik do pobrania
Data publikacji: 08.02.2024
Osoba publikująca: Witold Romański