Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Przejdź do najnowszej wersji - 1.1

Konkurs na stanowisko adiunkta badawczego w Instytucie Informatyki i Matematyki Komputerowej na Wydziale Matematyki i Informatyki

Stanowisko: adiunkt badawczy
Jednostka: Wydział Matematyki i Informatyki
Termin składania dokumentów: 25 lipca 2019 r.
Opis:

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta badawczego w Instytucie Informatyki i Matematyki Komputerowej na Wydziale Matematyki i Informatyki w zakresie informatyki do realizacji zadań w projekcie NCN – MAESTRO 8 2016/22/A/ST1/00077: Metody geometryczne i komputerowo wspierane dowody w dynamice równań różniczkowych cząstkowych.

Celem proponowanego projektu badawczego jest nie tylko rozwiązanie trudnych matematycznych problemów; rozwinie on również dziedzinę komputerowo wspieranych dowodów w matematyce. W tym podejściu, komputer nie jest używany w celu uzyskania przybliżonych symulacji (o nie do końca znanej dokładności) zachowania układów dynamicznych; używamy komputera do zweryfikowania matematycznych własności systemu. W przypadku ciągłych problemów, które są przedmiotem projektu badawczego, jest to prawdziwa zmiana paradygmatu: wchodzimy w epokę w której zaawansowane metody numeryczne są wyposażone w aparat matematycznej walidacji ich poprawności. Wszelkie oszacowania błędów są robione na bieżąco w trakcie obliczeń. Tego typu informacja może być wykorzystana w celu automatycznego optymalizowania metody: stosowana dyskretyzacja jest w pełni kontrolowana i może być adaptowana do potrzeb problemu. Tego typu podejście owocuje bardzo efektywnymi, ściśle kontrolującymi błędy, metodami numerycznymi, które są bardzo dobrze przystosowane do badania nieliniowych układów dynamicznych. Teorie oraz techniki powiązane z komputerowo wspieranymi dowodami otwierają nową dziedzinę, a zaangażowani w nią naukowcy czerpią korzyść z połączenia czystej matematyki z siłą symulacji komputerowych. Naszym celem jest zastosowanie tego podejścia w równaniach różniczkowych cząstkowych. Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Piotr Zgliczyński.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz § 163 Statutu UJ i w Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, staży po uzyskaniu stopnia naukowego doktora oraz stypendiów doktorskich, określonym uchwałą Rady NCN nr 40/2016 z dnia 11 maja 2016 r., spełniające następujące wymogi kwalifikacyjne:

  • posiadają: stopień naukowy doktora w dziedzinie matematyka lub informatyka, uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie. Do okresu tego nie wlicza się przerw związanych z urlopem macierzyńskim, dodatkowym urlopem macierzyńskim, urlopem na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowym urlopem na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopem ojcowskim, urlopem rodzicielskim lub urlopem wychowawczym, udzielonych na zasadach określonych w przepisach Kodeksu pracy albo pobierania zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego w związku z niezdolnością do pracy, w tym spowodowaną chorobą wymagającą rehabilitacji leczniczej;
  • wysoką ocenę pracy doktorskiej,
  • odpowiedni dorobek naukowy obejmujący oprócz pracy doktorskiej również inne liczące się pozycje,
  • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach,
  • pozytywna opinia kierownika zakładu/katedry lub opiekuna naukowego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury rekrutacyjnej znajdują się w załączniku.


Data publikacji: 26.06.2019
Osoba publikująca: Rafał Kiszka

Dziennik zmian dokumentu
Wersja Data modyfikacji Autor modyfikacji
1.1 09.08.2019 11:15 Rafał Kiszka
1.0 26.06.2019 09:29 Rafał Kiszka aktualnie przeglądana