Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w Instytucie Fizyki Teoretycznej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (I)

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w dziedzinie fizyki w dyscyplinie biofizyki w ramach realizacji projektu NCN SONATA BIS pt. „Zrozumienie biofizycznych czynników ograniczających precyzję powstawania wzoru w trakcie rozwoju tkanki” w Instytucie Fizyki Teoretycznej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ

Kryteria kwalifikacyjne:
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej stopień doktora;
  • posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
  • biorą czynny udział w życiu naukowym.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

  • doktorat z matematyki, fizyki, biofizyki lub nauk pokrewnych,
  • doskonałe osiągnięcia akademickie,
  • zainteresowanie interdyscyplinarnym charakterem projektu,
  • doświadczenie z rachunkiem różniczkowym oraz procesami stochastycznymi,
  • biegłą znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie.

Doświadczenie w biologii rozwoju oraz modelowaniu układów komórkowych będzie dodatkowym atutem.

Opis Programu /Projektu:
W trakcie rozwoju organizmu komórki dzielą się, przemieszczają oraz fizycznie oddziałują z innymi komórkami w rosnącej tkance. Sygnały chemiczne rozprzestrzeniają się w tkance by, poprzez aktywację ekspresji genetycznej w komórkach, utworzyć przestrzenny wzór ekspresji z zaskakującą precyzją oraz powtarzalnością. Zaskakująco mało wiemy o tym w jakim stopniu komórkowe oraz mechaniczne czynniki ograniczają precyzję kształtowania się takiego wzoru w rosnącej tkance. W projekcie zostanie zbadane: (1) w jaki sposób wzrost jest powiązany z precyzją powstającego wzoru, (2) w jaki sposób dynamika komórkowa oraz biomechaniczne sprzężenia zwrotne wpływają na precyzję powstawania wzoru, (3) w jaki sposób globalne więzy mechaniczne działające na rosnącą tkankę skutkują ograniczeniem precyzji powstawania wzoru.

Zakres obowiązków /Opis zadań:

Wybrany kandydat będzie:

•             rozwijał metody teoretyczne służące do opisu granic precyzji wzoru w funkcji czynników biofizycznych,

•             opracowywał przewidywania teoretyczne poziomu precyzji w powstającym wzorze dla różnych tkanek kręgowców,

•             aktywnie uczestniczył w działaniach grupy badawczej,

•             rozpowszechniał wyniki projektu poprzez publikacje, konferencje naukowe, seminaria badawcze oraz wykłady popularnonaukowe.

Oferujemy:

•             badania interdyscyplinarne realizowane we współpracy z laboratoriami eksperymentalnymi,

•             wizyty badawcze w instytucjach zagranicznych oraz udział w konferencjach międzynarodowych

•             stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,

•             współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,

•             wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,

•             dostęp do infrastruktury badawczej,

•             benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,

•             dodatkowe świadczenia socjalne.
Więcej szczegółów na stronie: https://zagorskigroup.com/

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.

Stanowisko: Adiunkt
Jednostka: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Prof. dr hab. Ewa Gudowska-Nowak
Data wytworzenia: 10.01.2023
Plik do pobrania
Download file
Wynik konkursu
RESULTS OF THE COMPETITION
Data publikacji: 10.01.2023
Osoba publikująca: Witold Romański
Data ostatniej modyfikacji: 14.03.2023