Konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej w Instytucie Fizyki Teoretycznej

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej w Instytucie Fizyki Teoretycznej, w dyscyplinie fizyka, w projekcie NCN OPUS 21 pt. „Połączone korelacje elektronowe, nadprzewodnictwo i fluktuacje kwantowe: teoria z ilościową interpretacją eksperymentu’’

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  1. posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny;
  2. wykazują predyspozycje do pracy badawczej.

Dodatkowe wymagania:

  1. Wysoki poziom kompetencji w zakresie badań teoretycznych układów silnie skorelowanych układów elektronowych, teorii nadprzewodnictwa oraz ich analizy analitycznej i numerycznej.
  2. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz predyspozycje do pracy w zespole badawczym.
  3. Umiejętność systematycznej pracy oraz głębokie zainteresowanie prowadzeniem badań naukowych.

Opis projektu: Projekt dotyczy opisu stanów skorelowanych kwantowo i przejść fazowych w niekonwencjonalnych nadprzewodnikach i pokrewnych układach silnie skorelowanych elektronów, w celu opracowania podejścia teoretycznego, wraz z porównaniem w sposób (pół)ilościowy z eksperymentem.

Główne obowiązki:

  1. Systematyczne badania naukowe w zakresie określonym przedmiotem grantu.
  2. Prezentacje wyników na konferencjach naukowych oraz publikacje wyników w recenzowanych czasopismach naukowych.
  3. Udział w spotkaniach grupowych oraz uczestnictwo w wymianie naukowej.
  4. Bliska współpraca z innymi członkami grupy.

Oferujemy:

  1. Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy do 12 miesięcy (możliwe przedłużenie), ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
  2. Zatrudnienie od 1 stycznia 2023 r. (lub krótko przed/po).
  3. Udział w co najmniej jednej międzynarodowej i jednej krajowej konferencji naukowej z prezentacją posteru/ustną.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.

Stanowisko: Asystent
Jednostka: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Data wytworzenia: 11.10.2022
Plik do pobrania
Download file
Data publikacji: 11.10.2022
Osoba publikująca: Witold Romański
Data ostatniej modyfikacji: 11.10.2022