Konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w Instytucie Fizyki Teoretycznej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w ramach projektu MAESTRO 13 pt. „Czaso-tronika” w Instytucie Fizyki Teoretycznej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Kryteria kwalifikacyjne:

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny;
  • wykazują predyspozycje do pracy badawczej.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

Dodatkowym atutem będzie zaawansowana praca doktorska.

Posiadanie wiedzy w zakresie:

  • doświadczenie w badaniu układów dynamicznych,
  • znajomość metod opisu zachowania chaotycznego układów wielu ciał,
  • doświadczenia w teoretycznym opisie ultra-zimnych gazów atomowych,
  • doświadczenie w zaawansowanych symulacjach numerycznych.

Opis Programu /Projektu:

Elektronika, spintronika i atomtronika to dziedziny, w których badane są zjawiska materii skondensowanej w celu wytworzenia użytecznych urządzeń. Obecny stan wiedzy wskazuje, że już teraz możemy zacząć opracowywać urządzenia, w których kluczowym elementem będą czasowo-krystaliczne struktury. To utoruje drogę nowej dziedzinie czaso-troniki, którą można badać i rozwijać w wielu różnych osiągalnych eksperymentalnie układach. Naszym celem jest zaproponowanie urządzeń czaso-tronicznych i znalezienie optymalnych platform eksperymentalnych do ich realizacji oraz przekonanie eksperymentatorów, że czaso-tronika jest osiągalna we współczesnych laboratoriach.

Zakres obowiązków /Opis zadań:

Głównym zadaniem asystenta będzie analiza zjawisk spontanicznego łamania symetrii w układach o napędzanych okresowo i ich zastosowania w czaso-tronice. Polegać będzie ono na obliczeniach analitycznych i symulacjach numerycznych. Asystent będzie przygotowywać i uruchamiać programy komputerowe oraz ściśle współpracować z doktorantami i magistrantami, współuczestniczyć w pisaniu publikacji naukowych oraz prezentować wyniki na konferencjach i warsztatach naukowych.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku

Stanowisko: asystent
Jednostka: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej prof. dr hab. Ewa Gudowska-Nowak
Data wytworzenia: 03.07.2023
Plik od pobrania
Download file
Data publikacji: 03.07.2023
Osoba publikująca: Dariusz Mączka