Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w Instytucie Fizyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w ramach realizacji projektu MAESTRO-13 pt. „Jagiellońska Pozytonowa Emisyjna Tomografia na całe ciało – rozwój biomarkerów obrazowych” w Instytucie Fizyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Kryteria kwalifikacyjne:

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej stopień doktora;
  • posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
  • biorą czynny udział w życiu naukowym.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

  • doświadczenie w budowie i kalibracji detektorów promieniowania, zaawansowanej wielopoziomowej analizie danych, symulacjach Monte-Carlo, zaawansowanym wnioskowaniu statystycznym i programowaniu komputerowym,
  • doświadczenie w rekonstrukcji obrazu PET, kalibracji detektorów promieniowania, zaawansowanej wielopoziomowej analizie danych, symulacjach Monte-Carlo, zaawansowanym wnioskowaniu statystycznym i programowaniu komputerowym,
  • dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie).

Zatrudnienie przewidziane jest na okres 2 lat i nie wiąże się obowiązkami dydaktycznymi.

Opis Programu /Projektu:

Poszukiwane osoby będą zatrudnione ze środków Projektu NCN (program MAESTRO-13) pt. „Jagiellońska Pozytonowa Emisyjna Tomografia na całe ciało – rozwój biomarkerów obrazowych”. Wynagrodzenie jest zgodne z regulacjami NCN-u dla pozycji typu Post-doc.

Zakres obowiązków /Opis zadań:

  1. Projektowanie, budowa, uruchomienie, monitorowanie działania i konserwacja przedniego detektora do zwiększania czułości obrazowania mózgu.
  2. Opracowanie systemu synchronizacji akwizycji danych dla detektora czołowego zwiększającego czułość obrazowania mózgu i skanera TB-J-PET.
  3. Kalibracja całego układu detekcji: TB-J-PET wraz z detektorem czołowym.
  4. Obrazowanie fantomów i ludzi za pomocą J-PET całego ciała i detektora czołowego.
  5. Pobieranie danych. Interpretacja wyników, przygotowywanie artykułów naukowych, prezentacja wyników na konferencjach i zjazdach naukowych.
  6. Opracowanie, implementacja komputerowa i walidacja metody rekonstrukcji statycznego obrazu SUV-a 3D za pomocą J-PET całego ciała i detektora czołowego.
  7. Opracowanie, wdrożenie komputerowe i walidacja metody dynamicznego obrazowania wielonarządowego całego ciała za pomocą J-PET całego ciała i detektora czołowego.
  8. Opracowanie, implementacja komputerowa i walidacja metody obrazowania parametrycznego na podstawie modelu kinetycznego za pomocą J-PET całego ciała i detektora czołowego.
  9. Opracowanie metody obrazowania pozytonium z wykorzystaniem J-PET całego ciała i detektora czołowego.
  10. Opracowanie, wdrożenie komputerowe i walidacja metod dla (i) identyfikacja kwantów gamma pochodzących z deekscytacji i anihilacji, (ii) rekonstrukcja czasów i pozycji powstawania i rozpadu pozytonu, (iii) tłumienie zdarzeń z przypadkowym zbiegiem okoliczności i rozpraszaniem w obrazowanym obiekcie, (iv) rekonstrukcja czasu życia pozytonium na zasadzie woksel po wokselu i wybór zdarzeń pochodzących z (a) bezpośredniej anihilacji e+e-, (b) rozpadu para-pozytonium, (c) rozpadu orto-pozytonium.
  11. Obrazowanie fantomów i ludzi za pomocą J-PET całego ciała i detektora czołowego.
  12. Pobieranie danych. Interpretacja wyników, przygotowywanie artykułów naukowych, prezentacja wyników na konferencjach i zjazdach naukowych.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku

Stanowisko: adiunkt
Jednostka: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Termin składania dokumentów: 26.08.2023
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej prof. dr hab. Ewa Gudowska-Nowak
Data wytworzenia: 31.07.2023
Plik do pobrania
Wynik konkursu
Data publikacji: 31.07.2023
Osoba publikująca: Dariusz Mączka
Data ostatniej modyfikacji: 07.09.2023