Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs na stanowisko doktoranta - stypendysty do realizacji zadań z projektu SYMFONIA pt. "Zanieczyszczenia powietrza a choroby autoimmunologiczne: rola wielofazowej chemii nieorganicznej" w Zakładzie Chemii Nieorganicznej na Wydziale Chemii

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko doktoranta - stypendysty do realizacji zadań z projektu SYMFONIA pt. "Zanieczyszczenia powietrza a choroby autoimmunologiczne: rola wielofazowej chemii nieorganicznej" w Zakładzie Chemii Nieorganicznej na Wydziale Chemii w zakresie: chemia.

Cel projektu:

Celem projektu jest określenie wpływu pyłów zawierających różne metale przejściowe (TMCPM) stanowiących główny składnik zanieczyszczenia powietrza, na przebieg chorób autoimmunizacyjnych poprzez kompleksowe badania obejmujące biomolekuły, komórki, tkanki i organizmy żywe. Oczekuje się, że projekt przyczyni się do zrozumienia mechanizmów powstawania reakcji autoimmunizacyjnych oraz inicjowania rozwoju wybranych zaburzeń i chorób autoimmunizacyjnych przez TMCPM stanowiących zanieczyszczenie powietrza. W konsekwencji, wyniki projektu powinny przyczynić się w przyszłości do rozwiązania poważnych problemów zdrowotnych dotykających obszary przemysłowe i gęsto zaludnione.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 109 ustawy z dnia 27.07.2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 164, poz. 1365, z późn.zm.) oraz odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • predyspozycje do prowadzenia naukowych badań eksperymentalnych,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • silna motywacja do pracy naukowej, kreatywność w rozwiązywaniu problemów, samodzielność, umiejętność pracy w zespole,
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego w mowie i piśmie umożliwiająca prowadzenie zajęć ze studentami.

Do obowiązków doktoranta będzie należało prowadzenie badań przewidzianych w projekcie, a w szczególności:

Zadania badawcze przewidziane do realizacji przez doktoranta obejmują:

  • Badanie wpływu zawartych w cząstkach pyłu (TMCPM) związków metali przejściowych na oddziaływanie małych cząsteczek (reaktywnych form tlenu i azotu) z wybranymi metaloenzymami.
  • Wykorzystanie biomimetycznych kompleksów metali w celu modelowania reaktywności wybranych enzymów w kontekście katalitycznego utleniania substratów z udziałem H2O2 oraz badania wpływu cząstek pyłów na procesy utleniania.
  • Badanie oddziaływania cząsteczek pyłów oraz ich poszczególnych składników z biomakromolekułami (DNA, białka, lipidy).
  • Przygotowywanie raportów cząstkowych.
  • Przygotowanie manuskryptów publikacji.
  • Prezentowanie wyników na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Szczegóły ogłoszenia w załączniku.

Stanowisko: doktorant - stypendysta
Jednostka: Wydział Chemii
Termin składania dokumentów: 26.06.2017
Data wytworzenia: 06.06.2017
Data publikacji: 06.06.2017
Osoba publikująca: Rafał Kiszka