Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs na stanowisko asystenta naukowego (drugie stanowisko) w Pracowni Proteolizy i Modyfikacji Posttranslacyjnych Białek w Małopolskim Centrum Biotechnologii (projekt SONATA BIS, NCN)

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta naukowego w Pracowni Proteolizy i Modyfikacji Posttranslacyjnych Białek w Małopolskim Centrum Biotechnologii (projekt SONATA BIS, NCN).

Pracownia Proteolizy i Modyfikacji Posttranslacyjnych Białek (dr Tomasz Kantyka) jest ambitną i rozwijającą się grupą badawczą zajmującą się analizą modyfikacji proteolitycznych na patogenezę bakteryjną, odpowiedź immunologiczną oraz funkcjonowanie systemów przekazu sygnału w organizmach eukariotycznych. Wybrany kandydatka/kandydat dołączy do wielodyscyplinarnego zespołu realizującego projekt Sonata Bis finansowany przez NCN, którego celem jest analiza wpływu proteolizy i modyfikacji postranslacyjnych peptydu modyfikującego apetyt – ghreliny – na jego funkcje fizjologiczne.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 109 ustawy z dnia 27.07.2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 164, poz. 1365, z późn. zm.) oraz odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  1. posiadanie stopnia naukowego, dopuszczalna jest deklaracja obecnego promotora o obronie pracy doktorskiej w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy w/w projekcie,
  2. wysoka ocena pracy doktorskiej lub dotychczasowej pracy badawczej wg opinii obecnego promotora,
  3. odpowiedni dorobek naukowy obejmujący oprócz pracy doktorskiej również inne liczące się pozycje,
  4. czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach,
  5. pozytywna opinia kierownika zakładu/katedry lub opiekuna naukowego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej.

Idealny kandydat powinien:

  1. Posiadać stopień doktora w dziedzinie biologii molekularnej, biochemii, biofizyki lub pokrewnych dziedzin, uzyskany nie wcześniej niż 5 lat temu (nie włączając dozwolonych przerw w karierze), lub uzyskiwany w okresie czasu wspomnianym powyżej;
  2. Wykazać doświadczenie zawodowe, włączając wysoko notowane publikacje w przedmiotowych dziedzinach nauki;
  3. Posiadać doświadczenie w stosowaniu podstawowych technik laboratoryjnych (biochemicznych i molekularnych) obejmujące m.in. techniki elektroforetyczne białka/DNA, Western Blot, ELISA, stacjonarne i kinetyczne pomiary spektrofotometryczne i fluorymetryczne, PCR, klonowanie, wprowadzanie konstruktów genetycznych do komórek prokariotycznych i eukariotycznych, analityczne i preparatywne techniki chromatografii cieczowej w systemach FPLC/HPLC. Szczególnie istotne jest doświadczenie w klonowaniu i analizie sekwencji DNA, analizie genetycznej bakterii i innych układów ekspresji białek, optymalizacji warunków ekspresji i oczyszczania białek i peptydów oraz analiza ich aktywności, w tym z wykorzystaniem metod kinetyki enzymatycznej.
  4. Posługiwać się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym umożliwiającym swobodne prowadzenie konwersacji oraz przygotowanie publikacji naukowych.

Szczegóły ogłoszenia w załączniku.

Stanowisko: asystent naukowy
Jednostka: Małopolskie Centrum Biotechnologii
Termin składania dokumentów: 30.10.2017
Data wytworzenia: 16.10.2017
Data publikacji: 16.10.2017
Osoba publikująca: Rafał Kiszka