Konkurs na stanowisko inżynieryjno-technicznego w Instytucie Archeologii, na Wydziale Historycznym.

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkursu na stanowisko inżynieryjno-technicznego w ramach realizacji projektu flagowego pt. „Mare nostrum” finansowanego z programu IDUJ w Instytucie Archeologii, na Wydziale Historycznym.

Wymagania kwalifikacyjne:

  • wykształcenie: wyższe, kierunkowe w zakresie fotografii;
  • przynajmniej 10-letnie doświadczenie w archeologicznej fotografii dokumentacyjnej (z naciskiem na fotografię cyfrową), w tym doświadczenie zdobyte w polskich i międzynarodowych projektach badawczych;
  • doświadczenie w pracy terenowej jako fotograf na wykopaliskach archeologicznych oraz w dokumentacji konserwatorskiej;
  • doświadczenie w studyjnej dokumentacji i digitalizacji obiektów zabytkowych;
  • znajomość i stosowanie praktyczne nowych technologii z naciskiem na digitalizację w dokumentacji archeologicznej, fotogrametrii, modelowania 3D, obrazowania RTI;
  • znajomość oprogramowania DStretch, Polycam, Agisoft Metashape;
  • publikacje naukowe i albumowe oraz referaty konferencyjne z zakresu dziedzictwa kulturowego/Heritage

Zakres obowiązków /Opis zadań

  • fotografia cyfrowa i digitalizacja zabytków opracowywanych w ramach projektu Mare Nostrum Lab,
  • prowadzenie cyklu warsztatów i szkoleń dla pracowników, doktorantów i studentów Instytutu Archeologii w zakresie dokumentacji cyfrowej.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku

Stanowisko: inżynieryjno-techniczne
Jednostka: Wydział Historyczny
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. dr hab. Stanisław Sroka, Dziekan Wydziału Historycznego
Data wytworzenia: 19.07.2023
Plik do pobrania
Data publikacji: 19.07.2023
Osoba publikująca: Dariusz Mączka