Konkurs na stanowisko koordynatora publikacji elektronicznych w grupie pracowników działalność wydawnicza i poligraficzna w Wydawnictwie Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński ogłasza konkurs na stanowisko koordynatora publikacji elektronicznych w grupie pracowników działalność wydawnicza i poligraficzna w Wydawnictwie Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe;
  • wykształcenie kierunkowe lub doświadczenie zawodowe w obszarze informacji naukowej, naukowych baz danych i standardów publikowania naukowego;
  • bardzo dobra obsługa komputera, znajomość środowiska Windows, mile widziana znajomość Sharepoint;
  • znajomość programów do edycji PDF, zwłaszcza Adobe Acrobat;
  • bardzo dobra znajomość programów Word, dobra znajomość Excel;
  • doświadczenie w pracy z różnymi CMS;
  • dobry kontakt z ludźmi i łatwość nawiązywania relacji;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (umożliwiającym swobodne czytanie tekstów branżowych, prowadzenie korespondencji i obsługę programów i baz);
  • umiejętność samodzielnego wyszukiwania, gromadzenia, kompilacji i raportowania opracowania informacji;
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej i zdolność prowadzenia kilku zadań równolegle;
  • dobre planowanie i zarządzanie czasem;
  • chęć i zdolność do szybkiego uczenia się;
  • skrupulatność i uczciwość.

Mile widziane:

  • doświadczenie redakcyjne lub wydawnicze;
  • doświadczenie w administrowaniu stronami internetowymi;
  • zamiłowanie do UX i nowych technologii w aplikacjach;
  • wysokie poczucie estetyki;
  • znajomość języka rosyjskiego na poziomie A1;
  • podstawowa znajomość XML i HTML.

Pożądane cechy:

  • zaangażowanie i rzetelność w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • samodzielność, odpowiedzialność, skrupulatność, cierpliwość.

Zakres obowiązków /Opis zadań:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna w szczególności za zarządzanie treściami naukowymi i cyfrowymi, zapewniając ich jakość i dostępność dla użytkowników w kraju i za granicą; zarządzanie informacją naukową; obsługę portali internetowych i innymi aspektami związanymi z publikacjami naukowymi internetowymi.  Wymaga to kompetencji zarówno technicznych jak i organizacyjnych, a także umiejętności pracy zespołowej i samodzielnej.

  1. Zarządzanie informacją naukową:
  • Publikowanie treści naukowych online: proces publikacji treści naukowych online,  przygotowywanie, formatowanie i optymalizacja plików elektronicznych i tekstu;
  • Ewaluacje: ocena i analiza jakości publikacji naukowych;
  • Doradztwo w zakresie strategii rozwoju czasopism naukowych: pomoc w ustalaniu długofalowych strategii dla czasopism naukowych;
  • Informacja naukowa: gromadzenie, analiza i dostarczanie informacji naukowej;
  • Pomoc we wdrażaniu międzynarodowych standardów publikowania i prac redakcyjnych dla partnerów biznesowych sektora nauki.
  1. Administracja, obsługa i rozwój portali internetowych:
  • Zarządzanie treściami na portalach / stronach internetowych;
  • Obsługa CMS (System Zarządzania Treścią);
  • Obsługa sklepu internetowego.
  1. Obsługa procesu rozpowszechniania online publikacji elektronicznych.
  2. Akcesja czasopism i metadanych:
    • Dodawanie czasopism i metadanych do portalu eJournals i systemów baz danych;
    • Prace techniczne związane z przygotowywaniem, konwersją, formatowaniem i optymalizacją plików elektronicznych i tekstu.
  3. Wprowadzanie danych i metadanych do naukowych i nienaukowych baz danych.
  4. Współpraca krajowa i międzynarodowa w zakresie dostarczania treści cyfrowych.
  5. Bieżąca współpraca z innymi działami wydawnictwa, autorami, redaktorami i użytkownikami portali.
  6. Prowadzenie dokumentacji.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.

Stanowisko: koordynator publikacji elektronicznych
Jednostka: Wydawnictwo UJ
Wytworzył: Wydawnictwo UJ
Data wytworzenia: 18.09.2023
Plik do pobrania
Data publikacji: 18.09.2023
Osoba publikująca: Dariusz Mączka
Data ostatniej modyfikacji: 18.09.2023