Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze) Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze)

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ w Zakładzie Mikrobiologii do realizacji projektu: Wyleczymy Neutropenię (FIXNET): wykorzystanie identyfikacji zaburzeń funkcji proteaz granulocytów obojętnochłonnych jako nowych możliwości diagnostycznych i terapeutycznych.

Kryteria kwalifikacyjne:

Do konkursu mogą   przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

• posiadają co najmniej stopień doktora;

• posiadają odpowiedni dorobek naukowy;

• biorą czynny udział w życiu naukowym.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

  1. Poparte publikacjami doświadczenie w pracy na hodowlach komórkowych, w tym:
  1. izolacji i hodowli komórek pierwotnych, szczególnie leukocytów, w tym neutrofili, w tym prowadzenia kokultur
  2. umiejętność analizy funkcji biologicznych komórek
  3. umiejętność konstruowania modeli infekcyjnych in vitro, badania oddziaływań patogen-gospodarz
  4. doświadczenie w analizie ścieżek sygnału przekazu komórkowego
  5. doświadczenie w analizach immunocytochemicznych
  1. Znajomość podstawowych technik molekularnych (m.in. real-time PCR), biochemicznych (SDS-PAGE, Western Blot, ELISA etc.)
  2. Umiejętność pracy w grupie, ale także samodzielne prowadzenie wyznaczonej części badań potwierdzone opiniami poprzednich pracodawców lub prowadzeniem własnych, autorskich projektów
  3. Uzyskanie stopnia doktora do 9 lat wstecz

Opis Programu /Projektu:

Neutrofile (NG) stanowią najliczniejszą populację krwinek białych. Zaburzenia NG często wiążą się z nierealizowaniem szczepień ochronnych i/lub z wysokim ryzykiem infekcji zagrażających życiu (w Polsce ok. 3000 dzieci rocznie). W NG znajdują się wyspecjalizowane ziarnistości, w których skład wchodzi wiele białek, m.in. specyficzne neutrofilowe proteazy serynowe (NSP). Mutacje genów NSP często prowadzą do defektów neutrofili. NSP są zatem niezbędne do dojrzewania i funkcjonowania NG. Głównym celem niniejszego projektu jest połączenie danych klinicznych i genetycznych z wynikami badań biologii NSP z wykorzystaniem wysoce selektywnych znaczników chemicznych, służących do identyfikacji roli tych NSP w zaburzeniach funkcjonowania NG. Starania trzech ośrodków akademickich (konsorcjum FIXNET) przyczynią się do osiągnięcia powyższego celu projektu. Umożliwi to opracowanie unikalnych w skali światowej metod diagnostycznych i terapeutycznych chorób związanych z dysfunkcją NG.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.

Stanowisko: Adiunkt
Jednostka: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Termin składania dokumentów: 23.02.2023
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. UJ Dziekan Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii prof. dr hab. Jolanta Jura
Data wytworzenia: 26.01.2023
Plik do pobrania
Wynik konkursu
Data publikacji: 26.01.2023
Osoba publikująca: Witold Romański
Data ostatniej modyfikacji: 30.05.2023