Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze) Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze)

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w ramach realizacji projektu OPUS 22 LAP pt. „Efekt nanoskali, trójwymiarowe uporządkowanie białek i jego wpływ na aktywność biologiczną i terapeutyczną (FIT)” w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ

Kryteria kwalifikacyjne:

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej stopień doktora;
  • posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
  • biorą czynny udział w życiu naukowym.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

Idealny kandydat będzie wykazywał:

  1. wysoki poziom motywacji w rozwijaniu nowej generacji systemów dostarczania leków w oparciu o „nanomaszyny”,
  2. duże doświadczenie w zakresie biologii strukturalnej,
  3. minimum 3 lata doświadczenia w pracy laboratoryjnej, preferencyjnie na polu bionanonauki i/lub biologii strukturalnej; doświadczenie w analizie cryoEM kompleksów białkowych będzie dodatkowym atutem,
  4. co najmniej jedną publikację z pierwszym autorstwem w wysokiej klasy czasopiśmie naukowym (jeżeli warunek ten nie może być spełniony ze względu na długi proces recenzji, aplikację patentową itp., proszę o wyszczególnienie tego w aplikacji),
  5. silne nastawienie do samorozwoju i chęci do ukierunkowania swojej kariery na polu bionanonauki/biologii strukturalnej,
  6. zdolności do kierowania rozwojem projektu oraz umiejętności pracy w grupie, aby osiągać wspólnie nakreślone cele,
  7. umiejętność przekazywania wiedzy innym członkom zespołu w zakresie technik i metod badawczych,
  8. swobodę w komunikacji w języku angielskim w mowie i piśmie,
  9. wszystkie warunki określone w: Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, w tym:
  • uzyskał stopień doktora w roku zatrudnienia w projekcie lub w okresie 7 lat przed 1 stycznia roku zatrudnienia w projekcie (okres ten może zostać wydłużony w zależności od zaistniałych okoliczności określonych w odrębnych przepisach),
  • uzyskał stopień doktora poza Uniwersytetem Jagiellońskim lub odbył co najmniej 10-miesięczny, ciągły udokumentowany staż podoktorski w podmiocie innym niż podmiot realizujący projekt oraz w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora,
  • dr Antonina Naskalska nie była opiekunem, ani opiekunem posiłkowym rozprawy doktorskiej kandydata.

Opis Programu /Projektu:

Wybrany kandydat będzie pracował w międzynarodowym projekcie, finansowanym przez NCN, mającym na celu opracowanie programowalnych nanocząsteczek białkowych zdolnych do interakcji z tkankami i wirusami. Kandydat będzie odpowiedzialny za zbadanie wpływu trójwymiarowego ułożenia specyficznych białek wiążących na nanocząsteczkowej „klatce białkowej” i zrozumienie ich interakcji z wybranym wirusem. Kandydat będzie przeprowadzać i/lub nadzorować projektowanie i produkcję odpowiednich „nanoklatek białkowych” oraz przyłączanie do nich białek zewnętrznych. Ponadto przeprowadzi charakterystykę biofizyczną powstałych „nanoklatek” zarówno przed, jak i po związaniu z odpowiednim ligandem. Badania będą prowadzone w laboratorium Bionanonauki i Biochemii, zlokalizowanym w Małopolskim Centrum Biotechnologii (www.heddlelab.org) w pięknym mieście Krakowie, w Polsce i będą wymagać bliskiej współpracy z kolegami z Wielkiej Brytanii i Słowenii. Podczas realizacji projektu przewiduje się możliwość odbycia staży naukowych w jednostkach współpracujących, w tym w Centrum Programowalnej Materii Biologicznej (CPBM) na Uniwersytecie w Durham w Wielkiej Brytanii.

Zakres obowiązków /Opis zadań:

  • Projektowanie i produkcja nanoklatek, dekorowanie adhironami (wg istniejących protokołów),
  • Przeprowadzenie charakterystyki biofizycznej powstałych nanoklatek zarówno przed, jak i po związaniu VLP;
  • Udział w pracach organizacyjnych laboratoriów i opieka nad doktorantami.
  • Przygotowywanie doniesień konferencyjnych, publikacji naukowych oraz prezentacja wyników badań.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku

Stanowisko: adiunkt
Jednostka: Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego P.o. Dyrektora Małopolskiego Centrum Biotechnologii Dr Danuta Earnshaw Mossakowska, prof. UJ
Data wytworzenia: 15.04.2024
Plik do pobrania
Download file
Data publikacji: 15.04.2024
Osoba publikująca: Dariusz Mączka