Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze) Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze)

Konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w ramach realizacji projektu OPUS 22 „W jaki sposób zależne od wieku modyfikacje oksydacyjne neuromelaniny i melaniny RPE wpływają na ich ochronne właściwości w mózgu i oczach ludzi”, na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ

Kryteria kwalifikacyjne:

Do konkursu mogą  przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny;
  • wykazują predyspozycje do pracy badawczej.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

Idealni kandydaci:

  • Mają odpowiedni dorobek naukowy z zakresu biofizyki, chemii fizycznej, fizyki lub pokrewnych dziedzin udokumentowany przynajmniej jedną oryginalną publikacją e czasopiśmie z tzw. listy filadelfijskiej;
  • Biorą czynny udział w życiu naukowym, przejawiający się udziałem w konferencjach naukowych.

Spełniają wymogi NCN odnośnie osób zatrudnianych w projektach badawczych na tym stanowisku:

  1. będzie zatrudniona na okres nie krótszy niż 6 miesięcy;
  2. w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w ramach konkursów NCN;
  3. w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać wynagrodzenia u innego pracodawcy na podstawie umowy o pracę, w tym również u pracodawcy z siedzibą poza terytorium Polski.

  • Ponadto oczekuje się, że kandydat/ka będzie posiadał podstawową wiedzę i doświadczenie w stosowaniu przynajmniej jednej z wybranych metod fizykochemicznych, takich jak: spektroskopia elektronowego rezonansu paramagnetycznego (EPR), spektroskopia ramanowska i spektroskopia FT-IR), oraz będzie dysponował elementarną wiedzą na temat hodowli komórek in vitro.
  • Idealny kandydat/ka będzie posiadał podstawowe przygotowanie umożliwiające stosowanie metod obliczeniowych do rozkładu gęstości spinu elektronu na wybranych monomerach melaniny.
  • Od kandydata/ki wymaga się komunikatywnej znajomości języka angielskiego.

Zakres obowiązków /Opis zadań:

  • Charakteryzacja kluczowych właściwości fizykochemicznych neuromelaniny i melaniny RPE od dawców w różnym wieku oraz syntetycznych modli tych melanin.
  • Ustalenie udziału elektrono-wymiennych i jono-wymiennych właściwości melaniny w ochronie komórek in vitro przed stresem oksydacyjnym.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku

Stanowisko: asystenta
Jednostka: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Dziekan Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii prof. dr hab. Jolanta Jura
Data wytworzenia: 19.04.2024
Plik do pobrania
Data publikacji: 19.04.2024
Osoba publikująca: Dariusz Mączka