Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze) Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze)

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w ramach realizacji projektu OPUS 24 pt. „Molekularna charakterystyka ludzkiego szlaku tiolacji MOCS3” w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ

Kryteria kwalifikacyjne:

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej stopień doktora;
  • posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
  • biorą czynny udział w życiu naukowym.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

Idealny Kandydat /Kandydatka powinien /powinna:

  1. posiadać stopień naukowy doktora w dziedzinie biotechnologii, biochemii molekularnej, biochemii, biofizyki lub innej pokrewnej dyscypliny naukowej.
  2. posiadać doświadczenie w pracy laboratoryjnej w zakresie technik biologii komórkowej, w szczególności w pracy z ludzkimi liniami komórkowymi oraz umieć przekładać wyniki biologii strukturalnej na biologię funkcjonalną.
  3. opublikować co najmniej jeden artykuł naukowy w recenzowanym czasopiśmie jako pierwszy autor (jeśli istnieje szczególny powód braku publikacji, np. długoterminowy proces recenzowania, zgłoszenie patentowe itp., proszę podać go w aplikacji);
  4. wykazać się umiejętnościami prowadzenia zespołu i zarządzania projektami;
  5. biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie;
  6. spełniać wymagania wynikające z Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, w tym:
  • uzyskać stopień doktora w roku zatrudnienia w projekcie lub w okresie 7 lat przed 1 stycznia 2024 r. (Okres ten może zostać przedłużony o czas przebywania na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych z tytułu niezdolności do pracy. Dodatkowo okres ten może zostać przedłużony o liczbę miesięcy urlopu związanego z opieką i wychowaniem dzieci udzielonego na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet – o 18 miesięcy za każde dziecko urodzone lub przysposobione, jeżeli ta metoda wskazywania przerw w karierze naukowej jest korzystniejsza);
  • uzyskać stopień doktora w innej jednostce niż Uniwersytet Jagielloński lub odbyć co najmniej 10-miesięczny, nieprzerwany i udokumentowany staż podoktorski w innej jednostce niż UJ i w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora;
  • Kierownik projektu, dr hab. Sebastian Glatt, nie był promotorem ani promotorem pomocniczym rozprawy doktorskiej kandydata;
  • w okresie pobierania wynagrodzenia nie będzie pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w ramach konkursów NCN;
  • w okresie pobierania wynagrodzenia nie będzie pobierać wynagrodzenia u innego pracodawcy na podstawie umowy            o pracę, w tym również u pracodawcy z siedzibą poza terytorium Polski.

Opis Programu / Projektu:

Kandydat / Kandydatka będzie pracować nad finansowanym przez NCN projektem, którego celem jest zrozumienie specyficznych szlaków komórkowych, które są potrzebne do włączenia atomów siarki do tRNA. W proponowanym projekcie zajmiemy się wyjaśnieniem specyficznych podobieństw molekularnych, a także różnic między dwoma białkami nośnikowymi siarki i ich wspólnym aktywatorem.

Będziemy oczyszczać białka i przeanalizujemy ich właściwości molekularne oraz aktywność in vitro. Wykorzystamy metody biologii strukturalnej, aby wykonać strukturalne migawki białek podczas ich reakcji w celu zrozumienia ich funkcji. Będziemy dążyć do zidentyfikowania partnerów i naturalnych substratów obu białek w ludzkich liniach komórkowych, które będą również służyć jako uproszczone systemy modelowe w celu zrozumienia udziału tych białek w chorobach człowieka.

Wybrany Kandydat / Kandydatka będzie pracować w zespole dr hab. Sebastiana Glatta w laboratorium Grupy Badawczej Maxa Plancka w Małopolskim Centrum Biotechnologii (https://glatt-lab.pl/), w pięknym mieście Kraków, Polska.

Zakres obowiązków /Opis zadań:

wg Regulaminu Pracy UJ - Załącznik nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wzory zakresu zadań i obowiązków nauczyciela akademickiego

Do obowiązków Kandydata / Kandydatki należeć będzie:

  • planowanie eksperymentów realizowanych w ramach projektu,
  • uzyskanie i gromadzenie danych oraz wyciąganie z nich wniosków w celu zaplanowania dalszych eksperymentów,
  • pomoc mniej doświadczonym członkom zespołu projektowego w innych badaniach prowadzonych w grupie,
  • nadzorowanie codziennej pracy techników oraz pomaganie kierownikowi projektu w opracowywaniu figur i manuskryptów do publikacji.

Kandydat / Kandydatka będzie zajmować się walidacją biochemicznych i strukturalnych danych w liniach komórkowych, przeprowadzaniem eksperymentów z użyciem radioaktywnych pierwiastków, analizą białkowych koniugatów z użyciem technik Western blot i spektometrii mas, generacją stabilnych linii komórkowych, a także immunoprecypitacją i determinacją białkowych interaktomów.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku

Stanowisko: adiunkt
Jednostka: Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego P.o. Dyrektora Małopolskiego Centrum Biotechnologii Dr Danuta Earnshaw Mossakowska, prof. UJ
Data wytworzenia: 07.06.2024
Plik do pobrania
Download file
Data publikacji: 07.06.2024
Osoba publikująca: Dariusz Mączka