Konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w Pracowni Wydawnictw Źródłowych na Wydziale Prawa i Administracji

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w zakresie: dziedzictwo prawne, edycje źródeł historycznych, digital humanities w ramach realizacji programu Projekt Flagowy Critical Heritage Studies Hub, IDUJ w Pracowni Wydawnictw Źródłowych na Wydziale Prawa i Administracji.

Kryteria kwalifikacyjne:

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny w zakresie nauk społecznych;
  • wykazują predyspozycje do pracy badawczej.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

1. czynny udział w życiu naukowym,

2. dorobek naukowy uwzględniający publikacje w zakresie historii prawa lub edycji historycznych tekstów źródłowych lub digital humanities,

3. doświadczenie we współpracy krajowej i międzynarodowej, potwierdzone realizacją projektów badawczych oraz realizacją staży,

4. doświadczenie w pracy organizacyjnej i projektowej (pełnienie funkcji wykonawcy lub współwykonawcy), w szczególności w realizacji projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych i o charakterze międzynarodowym,

5. udokumentowana biegła znajomość języka angielskiego,

6. znajomość problematyki edycji historycznych tekstów źródłowych.

Opis Programu /Projektu:

Projekt Flagowy „Critical Heritage Studies Hub” jest pomyślany jako platforma koordynująca badania, edukację i zaangażowanie publiczne w krytyczną refleksję nad dziedzictwem, jego rolą w kształtowaniu tożsamości, znaczeniem i zarządzaniem. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na tzw. trudne lub kłopotliwe dziedzictwo. Hub:

1/ wspiera badania interdyscyplinarne poprzez:

  • wymianę pomysłów,
  • rozwój mechanizmów ułatwiających tworzenie trwałych międzynarodowych zespołów badawczych
  • rozwój cyfrowych narzędzi wspierających badania nad dziedzictwem,

2/ współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym poprzez:

  • organizowanie debat publicznych,
  • popularyzowanie wiedzy i angażowanie się w działania edukacyjne, co obejmuje przygotowywanie raportów i analiz
  • współpracę z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, JST, biznesem, zwłaszcza w ramach Think Tanku,

3/ angażuje się w intensywną współpracę międzynarodową w  zakresie badań, dydaktyki i projektów zaangażowania społecznego, między innymi w ramach aliansu Una Europa.

Hub opiera się na dwóch filarach, które odpowiadają dwóm celom szczegółowym: Think Tanku zajmującego się krytycznym dyskursem na temat dziedzictwa oraz grupach badawczych.

Zatrudnienie na etacie asystenta ma na celu wzmocnienie działań w zakresie grupy badawczej „Heritage in Web”, której celem jest w szczególności opracowanie słowników kontrolowanych (tezaurusa) w zakresie terminów prawnych dla obiektów zamieszczanych w sieci, a także opracowanie tekstów zaliczanych do dziedzictwa prawnego celem opublikowania w sieci. Osoba zatrudniona będzie także wspierać działania HUB realizowane w Think Tanku.

Zakres obowiązków /Opis zadań:

1. złożenie w trakcie zatrudnienia minimum trzech publikacji do wysoko punktowanych międzynarodowych czasopism lub wydawnictw z listy MNiSW,

2. udział w przygotowaniu w trakcie zatrudnienia słowników kontrolowanych pojęć prawnych (Tezaurus),

3. przygotowanie w trakcie zatrudnienia edycji tekstów prawno-historycznych,

4. zaangażowanie w trakcie zatrudnienia w realizację bieżących działań, przede wszystkimi projektów badawczych i popularyzatorskich realizowanych w Projekcie Flagowym Critical Heritage Studies Hub.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.

Stanowisko: Asystent
Jednostka: Wydział Prawa i Administracji
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Prof. dr hab. Jerzy Pisuliński
Data wytworzenia: 04.01.2023
Plik do pobrania
Wynik konkursu
Data publikacji: 04.01.2023
Osoba publikująca: Dariusz Mączka
Data ostatniej modyfikacji: 30.05.2023