Konkurs na stanowisko pracownika administracyjnego w Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński ogłasza konkurs na stanowisko pracownika administracyjnego w Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych w zakresie doradztwa edukacyjnego

Wymagane kwalifikacje

  • wykształcenie: wyższe, preferowane kierunki studiów z zakresu nauk społecznych: pedagogika, psychologia lub pokrewne,
  • zainteresowanie tematyką edukacji włączającej, w tym znajomość problematyki osób niepełnosprawnych i orientacja w specyfice potrzeb osób studiujących oraz gotowość do uczenia się i poszerzania wiedzy w tym zakresie,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie co najmniej B2,
  • umiejętność pracy z komputerem, w tym znajomość pakietu Microsoft Office na co najmniej średniozaawansowanym poziomie,
  • otwartość na zdobywanie nowych umiejętności w zakresie wykorzystania narzędzi informatycznych w codziennej pracy (np. Office 365, w szczególności SharePoint, OneDrive, Planner, Teams),
  • zdolność do pracy zespołowej, jak i umiejętność pracy indywidualnej, w tym właściwa jej organizacja oraz samodzielność, sumienność i odpowiedzialność za efekt działania,
  • komunikatywność oraz postawa otwartości i życzliwości wobec ludzi,
  • otwartość na pojawiąjące się wyzwania, nowe zadania i zdobywanie doświadczeń.

 Dodatkowe wymagania i oczekiwania

  • umiejętność i doświadczenie w prowadzeniu szkoleń bądź warsztatów.

Zakres obowiązków /Opis zadań

  • konsultacje z osobami z niepełnosprawnościami studiującymi bądź biorącymi udział w procesie rekrutacji na studia, weryfikacja ich szczególnych potrzeb w kontekście dostępu do edukacji i w zgodzie z obowiązującymi procedurami wewnętrznymi UJ,
  • opiniowanie wniosków studenckich dotyczących wsparcia edukacyjnego i współpraca z władzami wydziałów w tym zakresie,
  • współpraca z kadrą akademicką w procesie wypracowywania efektywnego wsparcia edukacyjnego dla studiujących osób z niepełnosprawnością,
  • opracowywanie racjonalnych adaptacji zajęć i egzaminów we współpracy ze studiującymi osobami z niepełnosprawnością oraz kadrą akademicką,
  • monitorowanie przebiegu studiów osób z niepełnosprawnościami oraz gromadzenie odpowiednich danych na ten temat,
  • prace administracyjne wynikające z bieżącej obsługi osób studiujących, w tym wykorzystanie i obsługa aplikacji bazodanowych i innych narzędzi informatycznych w codziennej pracy.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.

Stanowisko: pracownik administracyjny
Jednostka: Dział ds. Osób Niepełnosprawnych
Wytworzył: Ewelina Marć
Data wytworzenia: 03.11.2022
Plik do pobrania
Data publikacji: 03.11.2022
Osoba publikująca: Dariusz Mączka