Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze) Widok zawartości stron (Stanowiska badawcze)

Konkurs na 3 stanowiska adiunkta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Filozoficznym UJ

Rektor Uniwersytetu ogłasza konkurs na 3 stanowiska adiunkta w grupie pracowników badawczych, w ramach realizacji Projektu Flagowego „Behaviour in Crisis Lab” finansowanego z programu IDUJ na Wydziale Filozoficznym UJ

Kryteria kwalifikacyjne:

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej stopień doktora;
  • posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
  • biorą czynny udział w życiu naukowym.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

Adresatami konkursu są naukowcy ze stopniem doktora uzyskanym w zakresie psychologii (lub socjologii, informatyki, nauk o mediach, nauk politycznych) w okresie nie dłuższym niż 7 lat przed złożeniem aplikacji do konkursu. Wnioskodawcy płci żeńskiej (jeśli dotyczy) mogą dodać 18 miesięcy na każde dziecko, wnioskodawcy płci męskiej (jeśli dotyczy) mogą dodać liczbę miesięcy urlopu rodzicielskiego.

Umiejętności/Kwalifikacje:

  • Udokumentowana doświadczenie zawodowe w dziedzinie nauk społecznych (odpowiednie publikacje naukowe, prezentacje konferencyjne, współpraca badawcza).
  • Zainteresowanie psychologią społeczną i polityczną i/lub interakcją człowiek-komputer (doświadczenie w zakresie socjologii lub naukach politycznych będzie atutem).
  • Posiadane doświadczenie w eksperymentalnych naukach społecznych lub znajomość projektowania i przeprowadzania eksperymentów laboratoryjnych (udokumentowane stosownymi publikacjami w obiegu międzynarodowym/ uczestnictwem w konferencjach).
  • Dobra znajomość ilościowych metod badawczych, analizy statystycznej oraz dobra znajomość pakietów do statystycznej analizy danych (R, SPSS).
  • Doświadczenie w korzystaniu z narzędzi programistycznych (np. Inquisit, E-prime, PsychoPy).

Oczekiwania wobec wybranych kandydatów:

  • Prowadzenie niezależnych i konkurencyjnych na arenie międzynarodowej badań dotyczących tematyki BC-L.
  • Aktywne ubieganie się o finansowanie badań ze źródeł zewnętrznych.

Szukamy kandydatów, którzy:

  • Podzielają wizję BiC-L w prowadzeniu badań interdyscyplinarnych nad zachowaniami ludzi w sytuacjach kryzysów społecznych.
  • Posiadają wiedzę specjalistyczną i umiejętności metodologiczne, które odzwierciedlają najnowocześniejszy stan wiedzy w reprezentowanych przez siebie dyscyplinach.
  • Posiadają udokumentowane osiągnięcia w zakresie badań
    w swojej dyscyplinie, oceniane na podstawie jakości, a nie ilości opublikowanych prac.
  • Mają udokumentowane interdyscyplinarne zainteresowania i/lub badania.
  • Posiadają umiejętność samodzielnej pracy naukowej, współpracy i / lub zarządzania projektami badawczymi.
  • Posiadają umiejętność identyfikowania źródeł finansowania badań i współuczestniczenia w procesie pozyskiwania dodatkowych grantów.
  • Mają innowacyjne pomysły, które potrafią przekształcić
    w ważne i wpływowe projekty badawcze.
  • Posiadają udokumentowaną umiejętność rozpowszechniania wyników swoich prac wśród różnych grup odbiorców.
  • Są zaangażowani w pracę na rzecz społeczeństwa.
  • Dodatkową zaletą będzie biegła znajomość jednego lub kilku języków obcych innych niż język angielski.

Opis Programu /Projektu:

Kryzysy, sytuacje nadzwyczajne i katastrofy są integralną częścią naszego życia i zwykle prowadzą do wielkich przemian w życiu ludzi i społeczeństw. Prowadzą do cierpienia. Obnażają słabości systemów społecznych i politycznych. Prowadzą do napięć społecznych i konfliktów. Mogą być jednak i szansą na zmianę. Dzięki lepszemu zrozumieniu natury kryzysów, ich przebiegu i dynamiki oraz zachowań jednostek i grup w sytuacjach kryzysowych, możemy lepiej przygotować się na przyszłe kryzysy, a z obecnych możemy wyjść silniejsi.

Wiedząc, jak ważne jest więc uzyskanie jak najlepszej wiedzy naukowej dotyczącej kryzysu oraz zrozumienie mechanizmów kształtujących zachowania jednostek i społeczeństw, powołaliśmy Behaviour in Crisis Lab, którego celem jest prowadzenie badań i prac eksperckich nad zachowaniami w sytuacjach kryzysów globalnych.

BiC-L został pomyślany jako platforma umożliwiająca wspólną pracę w ramach istniejących już projektów, dostarczanie wzajemnego wsparcia merytorycznego i podejmowania nowych inicjatyw. Ma na celu zintegrowanie wysiłków pojedynczych grup i badaczy, a tym samym zapewnienie synergicznych efektów, trudnych lub niemożliwych do uzyskania bez koordynacji i wsparcia prowadzonych prac. Oczekuje się, że osoba zatrudniona w BiC-L prócz zaangażowania w istniejące projekty, będzie także rozwijała własne programy badawcze.

Program będzie bazował na dotychczasowych ustaleniach, umiejętnościach i współpracy konsorcjum CSCS/INCET/CEAPP oraz rozszerzał swój zakres o nowe pytania i metody badawcze. BiC-L będzie również korzystać ze współpracy z najlepszymi naukowcami w Europie i USA, którzy zapewnią dodatkowy mentoring i wsparcie.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku

Stanowisko: 3 stanowiska adiunkta
Jednostka: Wydział Filozoficzny
Termin składania dokumentów: 30.08.2023
Wytworzył: Z upoważnienia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Dziekan Wydziału Filozoficznego, dr hab. Jacek Nowak, prof. UJ
Data wytworzenia: 27.07.2023
Plik do pobrania
Download file
Wynik konkursu
Results of the competition
Data publikacji: 27.07.2023
Osoba publikująca: Dariusz Mączka
Data ostatniej modyfikacji: 04.10.2023